Maj to miesiąc, w którym wiele się dzieje w kulturze, również w głogowskiej.
Kwiecień nadchodzi! A wraz z nim kolejne wydarzenia kulturalne i historyczne. Bo właśnie wydarzenie historyczne zdominuje ten miesiąc - to III Głogowski Festiwal Historyczny. Odbędzie się w pierwszy weekend kwietnia. Rozpocznie się w piątek Galą Głogowskiej Nagrody Historycznej, a w sobotę i niedzielę będzie wiele wydarzeń rekonstrukcyjnych.
Co poza tym? Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na popołudnia z "Arte po polsku" we wtorki oraz na kolejne spotkanie dyskusyjnego Klubu Książki.
We wtorki odbywają się w Klubie Mayday "Wtorki z Historią". Z powodu rozpoczynającego się remontu wykłady zostają przeniesione do Teatru im. Andreasa Gryphiusa. Pierwszy wykład odbędzie się 8 kwietnia.
W Klubie Garnizonowym w kwietniu odbędzie się kolejna premiera Teatru PIERWIASTEK Z NAS.
A w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. F. Liszta w najbliższą sobotę Dzień Otwarty. Warto skorzystać.
To tylko niektóre z licznych propozycji. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym planem Miejskiego Ośrodka Kultury:
Międzynarodowy Dzień Teatru 27 marca i Dzień Kobiet 8 marca to daty, które zdominują marcowe wydarzenia. Choć nie tylko. Nie zabraknie innych interesujących wydarzeń, a także stałych i cyklicznych wydarzeń.
Z okazji Dnia Kobiet placówki Miejskiego Ośrodka Kultury proponują cały przekrój wydarzeń: wystawa głogowskich artystów pt: „Kobieta w obrazie”, spektakle teatralne, koncert. Atrakcji nie zabraknie. Nawiązujący do Dnia Kobiet będzie wykład w cyklu „Wtorki z historią”. 11 marca będziemy mogli posłuchać o prawach wyborczych kobiet.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Teatr im. Andreasa Gryphiusa proponuje kilka wydarzeń: wystawę o sztuce kostiumu, teksty Tuwima w wykonaniu Włodzimierza Pressa, premiera spektaklu „Akompaniator”.
A skoro już zostały wspomniane „Wtorki z historią” to warto pamiętać również o pozostałych wykładach. Również we wtorki w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Perseusza odbywają się pokazy filmów dokumentalnych w cyklu „Arte po polsku”.
Już do tradycji przeszły wiosenne koncerty Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Tegoroczny już 19 marca.
A w Muzeum Archeologiczno-Historycznym, oprócz stałych interesujących wystaw, można oglądać nową, niezwykła wystawę wycinanek żydowskich.
Zapraszamy do korzystania z licznych propozycji a także do zapoznania się ze szczegółową ofertą Miejskiego Ośrodka Kultury.
Strona 1 z 4